Strona główna → Szkolne Koło Teatralno - Filmowe

Szkolne Koło Teatralno - Filmowe

Cześć!

Jesteśmy grupą piątoklasistów, którzy uwielbiają oglądać filmy i rozmawiać o nich. Interesujemy się przede wszystkim aktorstwem – filmowym i teatralnym. Założyliśmy Szkolne Koło Teatralno-Filmowe, które działa od września 2022 roku. Naszym opiekunem jest p.Agnieszka Mężyk. Chcemy oglądać filmy, a sposród nich wybierać te najbardziej wartościowe i polecać je Wam. Zależy nam, by świadomie wybierać filmy, które poruszają problemy bliskie nastolatkom.

Aby mieć dostęp do najnowszych produkcji kinowych, przystąpiliśmy do udziału w Akademii Filmowej we współpracy z kinem Helios. Raz w miesiącu spotykamy się w kinie na wybranym filmie. Przed projekcją filmu odbywa się 15-25 minutowy wykład multimedialny, który pozwala lepiej poznać kino od kuchni. W sumie to 6 spektakli w ciągu roku. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich poziomów edukacji, czyli od klas I-VIII, a nawet dla zerówek i przedszkoli. My realizujemy pakiet filmowy dla poziomu kl. IV-VI.

Spotkanie I – 17.10.2022

Spotkanie II – 21.11.2022

Spotkanie III – 30.11.2022

Spotkanie IV – 19.12.2022

Opowieść wigilijna

Spotkanie V – 8.12.2022

Spotkanie VI – 17.01.2023

Spotkanie VII – 27.02.2023

CZERWIEC 2023

Od kilku miesięcy w czasie naszych zajęć ćwiczymy swoje umiejętności aktorskie, nagrywając krótkie scenki filmowe. Zabawa polega na tym, że tworzymy je w różnej konwencji, raz humorystycznej, raz dramatycznej, w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Każdy z nas mógł spróbować swoich sił i wcielić się w wybraną przez siebie rolę. Poniżej możecie obejrzeć efekty naszej pracy.

„Powrót syna”
„Kosmiczne grzybobranie”
„Czy wojna jest dla dziewczyn?” („Niebezpieczne odwiedziny”)
„Mitologia wśród nas”

Film 1
Film 2
Film 3

Kończymy tegoroczną przygodę z filmem, ale jesteśmy przekonani, że po wakacjach ponownie spotkamy się na zajęciach filmowych, bogatsi o nowe doświadczenia.

Do zobaczenia!