Strona główna → Klub Młodzieżowego Wolontariatu "Słoneczni"

Klub Młodzieżowego Wolontariatu "Słoneczni"

_________________________________________________________________

Nasza działalność i osiągnięcia

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

Wolontariusz to ochotnik pracujący na zasadzie wolontariatu.

Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu „Słoneczni” działa w naszej szkole od marca 2006 roku. Przez ten czas udało nam się zorganizować i przeprowadzić na terenie szkoły wiele akcji i kiermaszy o charakterze charytatywnym. Ich celem była pomoc rzeczowa m.in. instytucjom lokalnym: Dom Dziecka, Dom dla Kobiet Bezdomnych, Hospicjum O. Pio, Hospicjum Królowej Apostołów, Schronisko dla Zwierząt, Oddział Chirurgii Dziecięcej. Nie zapominamy również o naszych potrzebujących uczniach: paczki żywnościowe, paczki na Mikołąja, pomoc materialna, pomoc w nauce. Wolontariat włącza się także w akcje ogólnopolskie m. in.: Góra Grosza, Szlachetna Paczka, Grosz do Grosza, Warto być dobrym, Ecoschool.

Klub Wolontariatu współpracuje z wieloma fundacjami np.: Polska Akcja Humanitarna, Fundacja „Pomóż i Ty”, Fundacja „Dziewczynka z zapałkami”, Fundacja „Być Bardziej”, Fundacja Kawalerów Maltańskich, Radomski Bank Żywności, Towarzystwo „Nasz Dom”, Stowarzyszenie WIOSNA. Od 2009 roku uczestniczymy również w ogólnopolskich akcjach, których organizatorem jest UNICEF: „Na pomoc dzieciom w Kongo”, „Szkoła z Prawami Dziecka”, „Wszystkie Kolory Świata”.

Wolontariusze organizują również różne zbiórki: nakrętek na rzecz chorych dzieci, żywności, środków czystości, artykułów szkolnych, karmy dla zwierząt ze schroniska, pakują zakupy w marketach.

Od początku działalności Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu współpracuje    ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży ARKA w Radomiu. Wolontariusze biorą udział w świątecznych zbiórkach żywności w marketach, uczestniczą w warsztatach, Wigilii na Żeromskiego, Balu Wolontariusza, Dniu Wolontariusza. Dla wyróżniających się wolontariuszy corocznie odbywa się Samorządowy Konkurs dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Naszymi laureatami zostali: Anna Szymańska, Mikołaj Popczyński (2007r.), Maria Bernat (2008r.), Wiktoria Zarembska (2011r.), Joanna Alberska (2012r.), Magdalena Wykrota (2013r.), Rozalia Tomczyk (2014r.- zdjęcia).

Szkolny Klub Wolontariatu działający przy PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi otrzymał tytuł Klub Roku 2011.

Jak zostać wolontariuszem?

            Wolontariuszem Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu może zostać uczeń   z klas IV – VI. Warunkiem wpisania na listę jest wypełnienie przez ochotnika i jego rodzica/prawnego opiekuna wymaganych dokumentów, tzn. Deklaracji przynależności do klubu, Kontraktu wolontariusza, Zgody rodziców.

            Wszystkim wolontariuszom przyświeca idea wolontariatu: „Branie wypełnia ręce,        a dawanie – serce” oraz Karta Etyczna Wolontariusza i Regulamin Klubu.

 A oto wykaz akcji, w których biorą udział wolontariusze:

·         GÓRA GROSZA - celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” jest Towarzystwo Nasz Dom (zdjęcia). 

·         GROSZ DO GROSZA - akcja charytatywna o charakterze ogólnopolskim organizowana przez Fundację „Być Bardziej” w programie „Dzwonek na obiad”. Zbiórki pieniężne przeprowadzane są w szkołach, a ich dochód  przeznaczany jest na wykupienie kolejnych obiadów dla uczniów z całej Polski.

·         SZLACHETNA PACZKA - program Stowarzyszenia Wiosna, który polega na przygotowaniu świątecznej paczki dla rodzin w potrzebie. Jest to możliwe po pierwsze dzięki wolontariuszom, którzy docierają do tych rodzin, po drugie i przede wszystkim dzięki darczyńcom, którzy chcą podzielić się tym co mają z innymi (zdjęcia). 

·         DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW - 19 maja w całęj Polsce obchodzony jest Dzień Dobrych Uczynków. To święto społecznych, bezinteresownych działań. Jego organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Celem akcji jest podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody (zdjęcia). 

·         AKCJA „SZKOŁO POMÓŻ I TY” - co roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”, która polega na sprzedaży cegiełek – pomocy naukowych. Każdy kupując taką cegiełkę w cenie 2 zł może pomóc podopiecznym Fundacji.

Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim,

którzy aktywnie włączają się w prowadzone akcje.

 

Opiekunowie: Małgorzata Bajon, Katarzyna Tomczyk

_________________________________________________________________

 2014/2015

_________________________________________________________________

Szkolny Klub Wolontariatu informuje o akcjach zaplanowanych w najbliższym czasie:

- na długich przerwach obok biblioteki odbywa się sprzedaż cegiełek Fundacji „Pomóż i Ty” na rzecz osób niepełnosprawnych; cena 1 szt. wynosi 2 zł,

- w tym roku szkolnym nadal zbieramy nakrętki dla chorego dziecka,

- wsparcie finansowe na dożywianie dzieci w ramach akcji „Grosz do grosza” – kwota zostanie przeznaczona ze wstępu na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka,

- zbiórka odzieży używanej w dniach: 9, 10 i 13 października,

- akcja pakowania zakupów w markecie Leclerc, do której zapraszamy wszystkich chętnych uczniów (nie tylko wolontariuszy). Zbiórka na cel „Szlachetnej Paczki” odbędzie się 17 i 18 października (piątek od godz. 15.00 – 19.00 i sobota od godz. 11.00 – 18.00). Prosimy o zapisywanie się u opiekunek wolontariatu.

Opiekunowie wolontariatu: Małgorzata Bajon, Katarzyna Tomczyk

_________________________________________________________________

2013/2014

_________________________________________________________________

Ogólnopolska Akcja UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”

Każde dziecko niecierpliwie czeka na prezent pod choinką. Niestety, wiele dzieci, szczególnie w krajach afrykańskich, nie ma szans na takie chwile radości. Dla setek tysięcy rodzin w Sierra Leone największym problemem jest zdrowie ich dzieci, które cierpią z powodu braku dostępu do podstawowych szczepień chroniących przed śmiertelnymi chorobami. Dla rodzin żyjących w ubóstwie i trudnych warunkach to właśnie zdrowie dzieci jest tym, czego pragną najbardziej.

Dlatego razem z UNICEF możemy podarować najwspanialszy prezent dzieciom w Sierra Leone – życie.

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”, która potrwa do końca I semestru. Do projektu zaangażowani zostali uczniowie klas 3 – 6. Ich zadaniem jest wykonanie ozdobnych pudełeczek - symbolicznych prezentów, które później będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu. Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup szczepionek dla dzieci w Sierra Leone.

Koordynatorami są: Małgorzata Bajon i Marzena Solecka

Ogólnopolska Akcja Fundacji „Być Bardziej” – „Grosz do Grosza”

Dzieci z reguły nie proszą o pomoc, ponieważ głód wynikający z biedy jest rzeczą wstydliwą.

W tym roku szkolnym Klub Młodzieżowego Wolontariatu podjął współpracę z Fundacją „Być Bardziej” w ramach projektu – „Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”. Pragniemy, aby każde dziecko miało zaspokojoną potrzebę jedzenia i nie cierpiało głodu. Chcemy sprawić, aby najmłodsi mieli lepsze dzieciństwo i byli szczęśliwi z pełnymi brzuszkami. 

Fundusze na rzecz potrzebujących dzieci (w wysokości 140 złotych) przekazał Samorząd Uczniowski, a pozyskane zostały z biletów wstępu na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Akcja będzie kontynuowana w II semestrze.

Akcja Fundacji „Pomóż i Ty”

W ramach akcji „Szkoło, Pomóż i Ty” od listopada na terenie szkoły wolontariusze prowadzą sprzedaż cegiełek, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup protezy prawej dłoni dla Justyny – podopiecznej fundacji. Koszt jednej cegiełki wynosi 2 zł.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „GÓRA GROSZA” organizowana przez Towarzystwo NASZ DOM

„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Pokazując uczniom, że można i należy się dzielić, pokazujemy, jacy jesteśmy naprawdę”.

Po raz czternasty patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku także chcemy włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”, która rozpocznie się 25 listopada 2013 roku. Zbiórkę monet adresujemy do wszystkich klas 1 – 6.

Po zakończeniu akcji zebrane pieniądze należy złożyć do dnia 18 grudnia 2013 roku do opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariatu: p. Małgorzaty Bajon lub p. Katarzyny Tomczyk.

Organizatorzy akcji: Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, SKO.

Szkolny Klub Wolontariatu informuje, że w dniach 22 listopada (w godz.16.00 – 18.00) i 23 listopada (w godz. 11.00 – 18.00) będzie prowadził akcję pakowania zakupów przy kasach w markecie E.Leclerc. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na „Szlachetną Paczkę” – przygotowanie paczki dla jednej z rodzin. W akcji wezmą udział chętni uczniowie z klas 4 – 6.

_________________________________________________________________

2012/2013

_________________________________________________________________

Klub Młodzieżowego Wolontariatu liczy 30 wolontariuszy z klas 5ai, 5c, 5b, 6c i 6b. Działa na terenie szkoły oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”.

W roku szkolnym 2012/2013 zrealizowano następujące działania:

·         akcja „Poczytaj mi, przyjacielu” w klasach 0 (2x w tygodniu),

·        4.10 - 20.11  udział w akcji Fundacji „Pomóż i Ty” poprzez sprzedaż cegiełek, z których dochód przeznaczony był na pomoc 18-letniemu chłopcu, który stracił palce prawej dłoni. Udało się zebrać 160 zł, a pieniądze zostały przekazane na konto fundacji.

·    15.10.12- 3.06.13  przystąpienie do akcji Ecoschool dla Akademii Przyszłości, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja

polegała na zbiórce zużytych tonerów do specjalnych pojemników wystawionych na terenie szkoły. Akademia Przyszłości to program dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają problemy w nauce.

·         26.11-  7.12  udział uczniów szkoły w  XIII edycji akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na pomoc dzieciom w domach dziecka, udało się zebrać 562,70 zł

·   19.11- 8.12 przystąpienie do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna. W tym roku występowaliśmy w roli darczyńców dla jednej z radomskich rodzin, dzięki pokaźnej zbiórce artykułów żywnościowych, chemii i ubrań udało sie również pomóc 3 rodzinom z naszej szkoły.

·   11.03- 17.04  przystąpienie do akcji na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska na Wincentowie. Odbyła się zbiórka karmy, środków czystości, kocy, ręczników i misek, zebrano 50 kg karmy i 4 koce.

·         17.05 i 24.05 zorganizowano Dzień Dobrych Uczynków, była to akcja charytatywna , w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, za symboliczną złotówkę wolontariusze sprzedawali upieczone przez rodziców ciasta, zbierano również karmę i koce dla zwierząt. Udało się  zebrać 501, 30zł , cały dochód ze sprzedaży wraz z 70kg karmy i 7 ręcznikami został przekazany do Radomskiego Schroniska dla Zwierząt.

·         23.06  udział w I Półmaratonie Radomskiego Czerwca ’76, był to bieg zorganizowany ulicami Radomia przez Stowarzyszenie Radom-Siła w Precyzji oraz Stowarzyszeniem Biegiem Radom. Zadaniem wolontariuszy było wspieranie i dopingowanie zawodników podczas biegu na odcinku ul. 25-go Czerwca- Żeromskiego. 

W zakresie integracji międzyklubowej wolontariusze aktywnie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach:

·         5.12 „Dzień Wolontariusza” – udział w uroczystej Gali w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

·         26.01 Bal Wolontariusza zorganizowany w X Liceum Ogólnokształcącym im. S. Konarskiego w Radomiu,

·         spotkania integracyjne wolontariuszy z wolontariuszami innych szkolnych klubów.

Ponadto wolontariusze brali udział w następujących  konkursach:

·         5.11- 23.11 konkurs plastyczny pt: „Z czym kojarzy Ci się słowo rodzina?” zorganizowany przez TelePolska sp.zo.o pod patronatem SCM Arka, laureatką konkursu została uczennica klasy 5c Natalia Kolanowska a 10 innych uczestników z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia.

·        12.11-17.11 przystąpienie do konkursu „Klub Roku2012”- przygotowanie filmiku-prezentacji ukazującego aktywność i pasję do działania w wolontariacie.

·         29.04   udział w uroczystej Gali Konkursu „8 Wspaniałych” w Teatrze Powszechnym w Radomiu, w tym roku wśród Wspaniałych znalazła się  uczennica klasy 6c Magdalena Wykrota.

·         15.04-24.05   konkurs międzyszkolny na wykonanie budy dla zwierząt pt: Mamo! Tato! Zbudujemy pieskom budę na zimę i lato. Patronat honorowy sprawowało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu wraz z gazetą Echo Dnia i Radio Plus. Uczniowie klasy 3S wykonali 2 budy dla zwierząt i otrzymali dyplomy gratulacyjne.

     Opiekunowie brali również udział w comiesięcznych spotkaniach organizowanych w „Arce”, a wszelkie informacje przekazywano na zebraniach klubu.

Magdalena Nowak, Katarzyna Tomczyk, Aldona Majewska

_________________________________________________________________

2011/2012

_________________________________________________________________

W I semestrze r. szk. 2011/2012 Klub Młodzieżowego Wolontariatu brał udział w następujących działaniach:

akcja „Poczytaj mi, przyjacielu” w oddziałach przedszkolnych,

rozdawanie ulotek i zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska na terenie M1 - współpraca z Radomskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami,

akcja zbierania nakrętek dla chorych dzieci – współpraca z Fundacją Kawalerów Maltańskich,

indywidualna pomoc uczniom w nauce,

akcja „ZNICZ” przy radomskich cmentarzach (ul. Limanowskiego, Firlej) – sprzedaż zniczy,

konkurs na projekt kartki bożonarodzeniowej, którego organizatorami była Tele Polska i ARKA; trzy osoby otrzymały wyróżnienia,

świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności w markecie Carrefour,

akcja „Góra Grosza”, 

„Gwiazdka na Deptaku” – dzielenie się z ludźmi chlebem, składanie życzeń świątecznych, rozdawanie opłatka,

projekt „Szlachetna paczka”- zbiórka żywności, środków czystości, pomocy dydaktycznych, którą wsparli uczniowie, pracownicy szkoły oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu, przygotowanie przez szkołę paczek dla dwóch rodzin.

9 grudnia 2011 roku opiekunowie wolontariatu wraz z wolontariuszami wzięli udział w radomskim finale „Szlachetnej paczki”. Wolontariusze przygotowali dekorację magazynu oraz słodki poczęstunek. Pomagali również przy pakowaniu paczek, śpiewali kolędy. Opiekunowie natomiast odebrali paczki od darczyńców i rozwieźli je do potrzebujących rodzin. Wszystkie zgłoszone do projektu rodziny z naszej szkoły otrzymały wskazaną pomoc. 

W ramach integracji międzyklubowej wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w corocznym Balu Wolontariusza,  który w tym roku szkolnym odbył się  18 lutego 2012r.w II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu. Podczas balu odbyła się  również zbiórka artykułów szkolnych-  zebrano paczki długopisów, zeszyty i inne przydatne przybory szkolne. Dla wolontariuszy przewidziany był poczęstunek.

Szkolny Klub Wolontariatu opiekuje się konkursem „Watro być dobrym”. Konkurs jest realizowany w ramach akcji WARTO BYĆ DOBRYM  i organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”. Jest to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Nagrodę główną- rower marki Cross -  dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w naszej szkole. Finaliści z poszczególnych klas (po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które przystępując do akcji na początku semestru zobowiązali się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują. W akcji uczestniczy 45 uczniów z klas 1-6.

W ramach akcji charytatywnych w dniach od 23.03- 25.03.2012 odbyła się zbiórka żywności. W ciągu 3 dni wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji polegającej na roznoszeniu ulotek informacyjnych w supermarkecie Carrefour w Radomiu na ul. Żółkiewskiego. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Centrum młodzieży ‘Arka’.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają nasze działania.

Opiekunowie

                                 Małgorzata Bajon, Magdalena Nowak, Katarzyna Tomczyk

_________________________________________________________________

2010/2011

_________________________________________________________________

Klub Młodzieżowego Wolontariatu liczy 19 wolontariuszy z klas 4c, 5b, 5d i  6c. Działa na terenie szkoły oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”.

W I semestrze w roku szkolnym 2010/2011 zrealizowano następujące działania:

Akcje charytatywne:

- 4.10.2010-  30.11.2010  akcja „Szkoło pomóż i Ty” pod patronatem Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, akcja  ta miała na celu pomoc kilkunastu podopiecznym Fundacji z wadami słuchu poprzez zbiórkę środków na zakup aparatów słuchowych. Zbiórka pieniędzy odbywała się poprzez nabycie przez uczniów cegiełek w postaci pomocy naukowych. Udało się zebrać 292zł, a pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji.

-29-10.2010- 31.10.2010 akcja pod patronatem Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na terenie marketu Real w M1 w Radomiu, podczas której wolontariusze rozdawali ulotki informacyjne w celu pozyskania karmy dla psów i kotów oraz znalezienia nowych właścicieli dla zwierząt.

- 22.11.2010- 3.12.2010 akcja „Góra Grosza” przy współpracy z Towarzystwem „Nasz Dom”, uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na pomoc dzieciom w domach dziecka. Akcję wsparł Samorząd Szkolny oraz p. M. Gumińska. Udało się zebrać 8 kg monet na kwotę 150 zł.

Działania integracyjne:

W zakresie integracji międzyklubowej wolontariusze aktywnie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach:

- akcja „Poczytaj mi, przyjacielu” w klasach „0” (2x w tygodniu), dyżury wolontariuszy na korytarzu klas młodszych i na stołówce szkolnej.

- „Dzień Wolontariusza” – udział w Sympozjum  „Wolontariat – pasja XXI wieku”  w Szkole Muzycznej w Radomiu,  sympozjum zostało podzielone na trzy części: I-szej wykładowej, II-gą stanowił Panel Dyskusyjny pod hasłem: „Karierowicz czy filantrop– czym kieruje się współczesna młodzież?” oraz III -ciej -sesja warsztatowa. 

- udział w Balu Wolontariusza zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 34 w Radomiu. Udzial w konkursach:

- „Szkoło Pomóż i Ty”

W II semestrze w roku szkolnym 2010/2011 zrealizowano następujące działania:

   1. Akcje charytatywne:

1.10.10- 1.06.11 w ciągu całego roku szkolnego wolontariusze zaangażowali się w akcję polegajacą na zbiórce plastikowych nakrętek i makulatury na rzecz niepełnosprawnej Małgosi Murawskiej, przy współpracy z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich Pomoc Maltańska. Udało się zebrać 35 kg nakrętek.

1.04-3.04.11 Wielkanocna Zbiórka Żywności- Radomski Bank Żywności. W ciągu 3 dni wolontariusze uczestniczyli w akcji polegającej na roznoszeniu ulotek informacyjnych w supermarkecie Carrefour w Radomiu na ul. Żółkiewskiego. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie  Centrum Młodzieży „Arka”.

2.   Działania integracyjne:

W zakresie integracji międzyklubowej wolontariusze aktywnie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach:

akcja „Poczytaj mi, przyjacielu” w klasach „0” (2x w tygodniu), dyżury wolontariuszy na korytarzu klas młodszych i na stołówce szkolnej.

1.03.11 przeprowadzenie akcji „Światowy Dzień Walki z Otyłością” , w ramach której odbył się pokaz multimedialny „Jedz Zdrowo”, konkurs plastyczny dla klas 1-3, konkurs wiersz-rymowanka dla klas 4-6. Ponadto wysłuchano audycji radiowej i przeprowadzono ankietę wśród uczniow klas 4-6 dotyczącą zdrowego odżywiania, z której wynika, że 33% uczniów odżywia się prawidłowo, 53% stara się racjonalnie odżywiać, a 14% uczniów jeszcze powinno uzupełnić swoja wiedzę na ten temat.

8.04.11 udział wolontariuszy w spotkaniu integracyjno- warsztatowym zorganizowanych  przez SCMA w ramach integracji miedzyklubowej. Rozwiązywano zagadki, rebusy, dzielono się doświadczeniem w pracy wolontarystycznej, wspólnie tańczono.

11.04.11-18.04.11akcja świąteczna prowadzone przez Arkę na wykonanie Kartki Wielkanocnej.

 3.    Udzial w konkursach:

23.03.11 odbyło się przesłuchanie kandydatów zgłoszonych do 12tej Edycji Samorządowego Konkursu 8 Wspaniałych, nasza szkoła zgłosiła w tym roku szkolnym  3 kandydatki, były to wolontariuszki z klasy 6c Emilia Podsiadło i Beata Błaszczyk oraz wolontariuszka z klasy 5d Wiktoria Zarembska. W trakcie przesłuchań kapituła konkursowa oceniała dokonania łącznie 44 kandydatów  w tym 28 uczniów szkół podstawowych.

9.05.11 odbyła się  uroczysta Gala 8 Wspaniałych w Teatrze Powszechnym w Radomiu w ramach obchodów Europejskiego  Roku Wolontariatu,  podczas której wybrano i zaprezentowano sylwetki 8 laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wśród „wspaniałych” znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Zarembska z kl. 5d.  

 I nominowani, i laureaci otrzymali oprócz gratulacji od wiceprezydenta Ryszarda Fałka i dyrektora Arki ks. Andrzeja Tuszyńskiego pamiątkowe dyplomy. Na ich cześć śpiewały i tańczyły zespoły z Arki. Nagrodą dla laureatów jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę w Góry Stołowe sponsorowaną przez Wydział Edukacji, Sportu i Turystki UM.

 

Opiekunowie:

Małgorzata Bajon

Magdalena  Nowak

Katarzyna Tomczyk