Strona głównaGaleria → Apel szkolny_2016_grudzień

Apel szkolny_2016_grudzień

W dniu 16 grudnia odbył się kolejny apel dla uczniów klas  IV-VI, dotyczący niebezpiecznych zachowań wśród dzieci. Tym razem omawiany był problem cyberprzemocy. Prezentację w formie plakatu na ten temat wykonali i przedstawili uczniowie z klasy Vb.

Pedagog szkolny p. Anna Wiśniewska oraz psycholog p. Anna Lewandowska - Zaczek przedstawiły uczniom zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z komputera i telefonu (nawiązywanie kontaktów z nieznanymi osobami, pisanie obraźliwych, krzywdzących komentarzy, fotografowanie innych osób z ukrycia i bez ich zgody, w tym zamieszczanie tych zdjęć w Internecie, czy wkraczanie w świat przestępstw i agresji poprzez niebezpieczne dla zdrowia psychicznego człowieka gry np. GTA).

W trakcie apelu uczniowie mogli dowiedzieć się jak negatywnie na ich rozwój społeczny i emocjonalny wpływa pisanie złośliwych i obrażających inne osoby treści.

Uczniowie zostali poinformowani także, gdzie należy szukać pomocy, gdy staną się ofiarą przestępstwa internetowego i jak radzić sobie z agresywnymi komentarzami na swój temat.

Anna Wiśniewska - pedagog