Strona główna → Ślubowanie klas pierwszych 2015r.

Ślubowanie klas pierwszych 2015r.

22 października 2015r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi uroczyście przyjęła w swoje szeregi 106 uczniów.  W rolę konferansjerki wcieliła się starsza koleżanka uczniów z klas pierwszych Julia Socha. Na początku dzieci przedstawiły program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem swych wychowawczyń. Następnie głos zabrał pan dyrektor Bogusz Florczak, który powitał zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów z pięciu klas pierwszych.

Potem nastąpił podniosły moment ślubowania pierwszaków, które zapewniały, że będą się dobrze uczyć, pomagać słabszym, dbać o honor szkoły, a swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom. Po ślubowaniu dyrektor p. Bogusz Florczak, jego zastępcy p. Elżbieta Soch i p. Jolanta Dąbrowska za pomocą wielkich ołówków dokonali pasowania maluchów na uczniów. Dzieci wręczyły kwiaty swym wychowawczyniom i gościom. Potem przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości pełne słodyczy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim pierwszakom na początek życzymy w szkole dużo piątek, wiele słońca na podwórzu, mało łez, humoru dużo, zdrowia, szczęścia i tak, co rok, by udany był ten pierwszy krok!