Strona główna → Złoto dla Basi za bieg i ... złote serce!

Złoto dla Basi za bieg i ... złote serce!

Barbara Ziewiecka, młoda sportsmenka z Radomia, zdobyła złoty medal w Finale Międzypowiatowym Ziemi Radomskiej w lekkiej atletyce. Tytuł najlepszej w biegu przełajowym na 800 metrów zadedykowała zmarłemu niedawno swojemu nauczycielowi i trenerowi.
Radomianka Basia Ziewiecka ma 12 lat i jest uczennicą V klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomiu. Przed kilkoma dniami z powodzeniem startowała w zawodach międzypowiatowych. Młoda lekkoatletka nie ukrywa, że była dodatkowo zmobilizowana przed zawodami.

- Bardzo chciałam wygrać te zawody dla mojego nauczyciela wychowania fizycznego, pana Pawła Górki, który umarł kilkanaście dni temu. Jeszcze niedawno uczył nas wygrywać i radzić sobie z porażkami. Nie ma go już w naszej szkole, bo przegrał walkę z chorobą. Bardzo nam go brakuje. Wygrałam to złoto dla niego! - mówiła dziewczynka.

Zawodniczka szykuje się do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w piątek 24 kwietnia na Lotnisku Piastów koło Radomia. - Szkoda, że pan Górka nie pomoże mi już przygotować się do tych zawodów. Wiem, że teraz może mi pomagać w inny sposób. Znowu pobiegnę dla pana Górki - dodaje uczennica.