Strona główna → Zapraszamy do udziału w "Marszu Zebry"

Zapraszamy do udziału w "Marszu Zebry"

4 czerwca 2011 ulicami Warszawy przejdzie Marsz Zebry – kolorowy i radosny apel o bezpieczne drogi dla dzieci.

Inicjatorzy pierwszego w Polsce „Marszu Zebry”chcą uświadomić rodzicom, jak ważna jest nauka dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inicjatywę wspieraRenault Polska, organizator programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.

Akcja rozpoczyna się w sobotę 4 czerwca 2011 o godz. 10:00 w Warszawie – zbiórka na parkingu pod Centrum Bankowo-Finansowym przy Rondzie de Gaulle’a. Marsz przejdzie ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, kończąc swoją trasę wspólnym przesłaniem o bezpieczne drogi dla dzieci na Placu Zamkowym.

Na trasie marszu będzie kolorowo i wesoło. Dzieci dostaną śliczne balony, będą mogły pomalować buzie w zebrę, spotkać się z Aniołem Stróżem, prawdziwym Znakiem Drogowym. W trakcie marszu przewidziano liczne konkursy dla dzieci. Maluchy będą też uczyć się piosenki, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Będą pokazy pantomimy i scenki ratownictwa z udziałem roweru, motocykla i samochodu. Będzie wspólne malowanie dziecięcych marzeń i wręczenie petycji Pani Prezydentowej Annie Komorowskiej. Na marszu będzie też można spotkać znane osoby. To tylko część atrakcji, które przygotowano na Marsz Zebry - wspólne, kolorowe i radosne działanie na rzecz bezpieczeństwa dzieci.

W imieniu organizatorów marszu i Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa zapraszamy do udziału w akcji! Pokażmy, jak ważne jest bezpieczeństwo dziecka na drodze!

Opiekunowie Koła

H.Majkusiak i B.Małecka