Strona główna → Zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej oraz doradztwa zawodowego

Zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej oraz doradztwa zawodowego

Informacja

W listopadzie 2018 roku był realizowany w naszej szkole program „Działania edukacyjne, zmierzające do zwiększenia świadomości prawnej mieszkańców Radomia”. Uczniowie wybranych pięciu klas VII - VIII byli objęci zajęciami z radcą prawnym panią Anną Szymańczyk. Były to zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej oraz doradztwa zawodowego.

W każdej klasie odbyły się po 2 godziny zajęć. Jedna z nich była poświęcona zawodom prawniczym, natomiast druga dotyczyła profilaktyki.

W klasie VII b omawiany był temat „Cyberprzemoc - nieletni wobec prawa”, natomiast w klasach VIII ai, VIII b, VIII ci, VIII d – „Odpowiedzialność karna nieletnich”.

Anna Wiśniewska- pedagog szkolny