Strona główna → Wystawa rysunku i malarstwa Czesława i Romana Waszko

Wystawa rysunku i malarstwa Czesława i Romana Waszko

W sobotę 25 listopada w naszej szkole miał miejsce wernisaż wystawy wybitnego już nieżyjącego artysty Czesława Waszko. Obok dzieł mistrza znalazło się kilkadziesiąt prac Romana Waszko – syna artysty, nauczyciela PSP Nr 1.

Ogólnie na wystawie zaprezentowano około 120 prac w różnych technikach. Obrazy, które można było obejrzeć pochodziły ze zbioru Magdaleny i Romana Waszko, z prywatnej kolekcji Bożeny i Andrzeja Zielińskich i kolekcji Pani Katarzyny Zawadzkiej, która była komisarzem i współorganizatorem ekspozycji.

O godzinie 16 sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi, wśród których przeważali rodzice i uczniowie naszej szkoły. Zainteresowanie wystawą okazało się wyjątkowo duże. Pojawili się też przedstawiciele lokalnych mediów. Tego wieczoru w szkolnej sali gimnastycznej zadziałała prawdziwa magia sztuki.

„Wystawa pod względem profesjonalnego przygotowania ekspozycji, w niczym nie odbiega od tych, organizowanych przez galerie i ośrodki kultury i sztuki, a frekwencja jest imponująca” - powiedział Sebastian Równy Dyrektor Miejskiego Wydziału Kultury. „Rzadko się zdarza, żeby wyjątkowe dzieła sztuki znajdowały się na wyciągnięcie dziecięcych rączek jak dzieje się tu i teraz” – tak podsumowała wydarzenie Małgorzata Ziewiecka z portalu Coolturalny Radom.