Strona główna → Wyprawka szkolna 2015r.

Wyprawka szkolna 2015r.

Informacja dotycząca dofinansowania do zakupu podręczników dla uczniów w roku szkolnym 2015/2016 w ramach Rządowego programu.

,,Wyprawka szkolna 2015”.

Rodzice uczniów klas III, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekroczy kwoty 574 zł w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku; oraz rodzice uczniów klas III, V i VI, którzy mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka:

-        słabowidzącego,

-        niesłyszącego,

-        słabosłyszącego,

-        z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

-        z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

-        z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,

-        umiarkowanym lub znacznym,

-        z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej (niezależnie od osiągniętego dochodu),

mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla dziecka w roku szkolnym 2015/2016.

Jeżeli w rodzinie ucznia dochód przekroczy 574 zł na osobę, rodzic może się ubiegać o dofinansowanie poza kryterium dochodowym, jeżeli w rodzinie występuje wymieniona poniżej przesłanka:

1.      ubóstwo,

2.      sieroctwo,

3.      bezdomność

4.      bezrobocie,

5.      niepełnosprawność,

6.      długotrwała lub ciężka choroba,

7.      przemoc w rodzinie

8.      potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,

9.      bezradność w sprawach opiekuńczo- wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych,

10.    trudność w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą,

11.    trudność w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z karnego,

12.    alkoholizm lub narkomania,

13.    zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa

14.    klęska żywiołowa lub ekologiczna

W tym przypadku rodzic jest zobowiązany do wniosku dołączyć stosowne uzasadnienie, opisujące zaistniałą sytuację rodzinną oraz potwierdzić ją niezbędnymi dokumentami.

Druki wniosków, oświadczeń  oraz uzasadnienie są do pobrania w sekretariacie szkoły

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami o uzyskanym dochodzie, zaświadczeniami z MOPS, zakładu pracy, PUP, ZUS, orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka itp., oświadczeniem, uzasadnieniem oraz dowodem zakupu podręczników należy złożyć w sekretariacie  szkoły  do 22 sierpnia 2015r.

Kwoty dofinansowania do zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016:

- uczniowie klas III  -  do kwoty 225 zł

- uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością z klas III -do kwoty 225 zł

- uczniowie klas V i VI z orzeczoną niepełnosprawnością -do kwoty 325 zł.

O szczegóły prosimy pytać w sekretariacie szkoły lub gabinecie psychologa i pedagoga.