Strona główna → Wyniki konkursu „Widzisz zagrożenie – szybko reagujesz, życie ratujesz”

Wyniki konkursu „Widzisz zagrożenie – szybko reagujesz, życie ratujesz”

Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży miasta Radomia pod hasłem: „Widzisz zagrożenie – szybko reagujesz, życie ratujesz”

Zgodnie z decyzją jury wśród finalistów znalazły się:

Zuzanna Romanowska - 1 miejsce i Sandra Krupa - 3 miejsce w kategorii wiekowej - II grupa średnia: 9 - 12 lat - szkoła podstawowa. Serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorem konkursu był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM przy współpracy Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM.

Nagrodzone uczennice wraz z opiekunem p. Anną Chojnacką wzięły udział w uroczystym finale konkursu, który odbył się w Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zachowania bezpieczeństwa w momencie wystąpienia wszelkiego typu zagrożeń. Zadaniem konkursu stanowiło wyrobienie skutecznych sposobów reakcji w czasie różnego rodzaju zagrożeń, takich jak: wypadki - na drodze, w domu czy nad wodą, pożary, powodzie, katastrofy ekologiczne i budowlane. Konkurs kształtował właściwe zachowania dzieci i młodzieży w obliczu zagrożenia, uświadamiał – jak postępować w momencie jego zaistnienia i gdzie szukać pomocy.