Strona główna → Wycieczka szkolna w nagrodę

Wycieczka szkolna w nagrodę

W dniu 19 maja 2015r. odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Edyty Suwały, p. Magdaleny Nowak i Dyrektora Szkoły p. Bogusza Florczaka wycieczka do Warszawy. Była to nagroda dla tych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce lub sporcie oraz aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim.

Celem wyjazdu była wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Niespodzianką dla uczniów i ich opiekunów było spotkanie z posłem Ziemi Radomskiej panem Krzysztofem Sońtą, który oprowadził nas po galerii Sali Posiedzeń Sejmu i jednocześnie zapoznał z obowiązkami posła.

Wizyta na planie filmowym „Miasto 44” to kolejna szansa na nowe, niezwykłe wrażenia uczestników wycieczki. Wcielając się w role małych powstańców, przenieśli się w czasie, przeżywając losy bojowników powstania warszawskiego. Poznali też tajniki pracy filmowców i w otoczeniu oryginalnej scenografii poczuli się jak gwiazdy filmowe.