Strona główna → Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

W dniu 21 czerwca 2017 r. odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Edyty Suwały, p. Magdaleny Nowak oraz  dyrektora szkoły p. Bogusza Florczaka wycieczka do Krakowa.

Była to nagroda dla tych uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce lub sporcie oraz za działalność w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie.

Celem wyjazdu było uczczenie pamięci patrona szkoły Ignacego Daszyńskiego. W tym roku szkolnym obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci naszego patrona. Na Cmentarzu Rakowickim dyrektor szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim złożył wieniec pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego. Jego sylwetkę przybliżyła nam uczennica klasy VI a integracyjnej Alicja Zięba laureatka szkolnego „Konkursu o Ignacym Daszyńskim”. Kolejnym punktem programu była bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława – kościół archikatedralny, położony na Wawelu, miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku. Odwiedzili również kryptę pod Kaplicą Srebrnych Dzwonów, gdzie spoczywa prezydencka para Maria i Lech Kaczyńscy. Na zakończenie uczniowie poznawali zjawiska fizyczne z zakresu optyki, akustyki, energii pracy, dynamiki i grawitacji w Ogrodzie Doświadczeń.