Strona główna → Wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu

Wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu

Dnia 12 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy Ic z p. Bożeną Mosek i p. Marzeną Solecką odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu przy ul. Traugutta. Celem wizyty był udział w projekcie  „Bezpieczny Dom” , w którym realizowana jest akcja edukacyjna „Ognik”, czyli edukacja na temat bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. W trakcie prowadzonych zajęć została też poruszona tematyka aktualnej pory roku i zagrożeń sezonowych – wypalanie traw. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat "Dzielny Mały Strażak". Po zajęciach dzieci miały okazję obejrzeć z bliska wozy strażackie, posiedzieć w samochodach, przymierzyć hełmy. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali pożegnani dźwiękiem syreny.