Strona główna → Wirtualna rzeczywistość - przede wszystkim bezpieczeństwo

Wirtualna rzeczywistość - przede wszystkim bezpieczeństwo

22.03.2023r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Grono nauczycieli, rodzice, uczniowie i wielu znamienitych gości wzięło udział w zapowiadanej i organizowanej ze współudziałem naszej szkoły, konferencji, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, pt. "Wirtualna rzeczywistość - przede wszystkim bezpieczeństwo".

Sądząc po żywiołowej reakcji uczniów, którzy mieli możliwość rozmowy z prelegentami, konferencja bardzo im się podobała. Szczególnie interesował ich wykład i możliwość zadawania pytań pani sędzi.

Również dla szerokiego grona nauczycieli z placówek radomskich oraz zaproszonych rodziców był to niezwykle owocny czas dający możliwość przemyślenia i przedefiniowania niektórych zagrożeń w sieci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata i następne edycje.

Poniżej przypominamy szczegółowy program spotkania, profile prelegentów oraz oczywiście zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

Szczegółowy program konferencji:

11.30 – 12.00 Rejestracja uczestników

12.00 – 12.15 Rozpoczęcie konferencji, powitanie gości Katarzyna Kalinowska - Wiceprezydent Miasta Radomia Edyta Wójcik - dyrektor Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Bogusz Florczak - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomiu

12.15 - 13.00 Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać - dr Maciej Dębski, prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny

13.00 – 13.45 Cyberzagrożenia – ryzyko i wpływ na prawidłowy rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży - dr Marcin Bednarczyk, psycholog, seksuolog, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Radomiu i Lublinie

13.45 – 14.30 Nieoczywiste zachowania przemocowe młodzieży – współpraca placówek oświatowych z sądem rodzinnym w aspekcie ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich - Ewa Bednarczyk, sędzia Sądu Rejonowego w Radomiu

14.30 Podsumowanie konferencji

17:00 Spotkanie rodziców z dr Maciejem Dębskim w PSP Nr 1

Krótka charakterystyka prelegentów:

dr Maciej Dębski -założyciel, fundator i prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich. Autor/ współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne). Pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22 tyś. i 4 tyś. nauczycieli.

dr n. społ. Marcin Bednarczyk - psycholog, seksuolog. Biegły sądowy z listy Sądu Okręgowego w Radomiu i Lublinie. Na co dzień zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz interwencją związaną z przemocą, w tym przemocą w Internecie.

Sędzia Ewa Bednarczyk - sędzia Sądu Rejonowego w Radomiu-III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Koordynatorka ds. Mediacji w Sądzie Rejonowym w Radomiu. Zajmuje się problematyką prawa rodzinnego, w tym ochroną nieletnich w sporach prawnych pomiędzy rodzicami.