Strona główna → Webinarium dla uczniów klas 7 i 8

Webinarium dla uczniów klas 7 i 8

Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych
wraz z rodzicami na webinarium,
które odbędzie się na platformie Teams
21 grudnia o godzinie 1700 na temat:

"Ryzykowne zachowania młodzieży online. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych".

Internet oferuje niespotykane wcześniej możliwości fabrykowania informacji. W obliczu ich zalewu czy profesjonalizacji fałszywych doniesień, zdobycie umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji i ich właściwego oceniania nie należy do łatwych zadań. Ponadto, jest wiele innych pułapek, związanych na przykład z nawiązywaniem relacji z osobami nieznajomymi czy z podejmowaniem zachowań ryzykownych. To wszystko jest wyzwaniem, zarówno dla młodych osób, jak i dorosłych. Nikt bowiem nie posiada wystarczającej wiedzy, przygotowania czy doświadczeń w tym zakresie. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest uczenie odpowiednich umiejętności społecznych w postaci krytycznego myślenia, ograniczonego zaufania czy budowania świadomości.

Webinarium poprowadzi doktor n. społ. Marcin Bednarczyk, seksuolog, biegły sądowy z listy Sądu Okręgowego w Radomiu. Na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną związaną z przemocą, w tym z przemocą seksualną, podejmowaniem przez dzieci i młodzież ryzykownych zachowań seksualnych, a także cyberprzemocą oraz problemem krzywdzenia dzieci w rodzinie.

Aby wziąć udział w webinarium uczniowie logują się na platformę Teams dołączając do spotkania z poziomu kalendarza lub zespołu. Rodzice mogą skorzystać z linku w terminarzu w systemie e-dziennik Librus Synergia.

Serdecznie zachęcamy do udziału

Bogusz Florczak - dyrektor szkoły