Strona główna → Webinarium dla dziewcząt klas 7 i 8

Webinarium dla dziewcząt klas 7 i 8

Zapraszamy dziewczęta klas siódmych i ósmych na webinarium,
które odbędzie się na platformie Teams
27 stycznia o godzinie 1600 na temat:

Ryzykowne zachowania w sieci. Grooming – uwodzenie on line.

Jak chronić siebie przed niebezpiecznymi treściami oraz kontaktami w sieci?

To zagadnienie, właściwie wpisane już zostało w kanon niezwykle ważnych treści w profilaktyce szkolnej. Należy o tym przypominać, zatem poszerzać świadomość młodych ludzi w tym obszarze. Świat Cyfrowy daje ogromne szanse, ale stwarza też duże zagrożenia. Słowo klucz to wiedza, która jest początkiem świadomości umiejętnego poruszania się w cyberprzestrzeni. O tym będziemy mówić w trakcie webinarium.

Webinarium poprowadzi doktor n. społ. Marcin Bednarczyk, seksuolog, biegły sądowy z listy Sądu Okręgowego w Radomiu. Na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną związaną z przemocą, w tym z przemocą seksualną, podejmowaniem przez dzieci i młodzież ryzykownych zachowań seksualnych, a także cyberprzemocą oraz problemem krzywdzenia dzieci w rodzinie.

Aby wziąć udział w webinarium uczniowie logują się na platformę Teams dołączając do spotkania z poziomu kalendarza lub zespołu.

Serdecznie zachęcamy do udziału

Bogusz Florczak - dyrektor szkoły