Strona główna → Warsztaty dla uczniów klas VIII

Warsztaty dla uczniów klas VIII

W dniu 9 grudnia chętni uczniowie klas VIII naszej szkoły zamierzający rozwijać swoje pasje i kontynuować naukę w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Sadkowskiej 19 w Radomiu, wzięli udział w przygotowanych przez placówkę lekcjach otwartych w formie warsztatowej.

2 uczennice i 10 uczniów mieli możliwość spróbowania swoich sił i umiejętności na dwóch warsztatach. Były to instalacje elektryczne i projektowanie stron internetowych. Oprócz tego uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły.

Uczniowie spędzili czas na praktycznych zajęciach, gdzie pod opieką
i ukierunkowaniem nauczycieli ,,Elektronika” samodzielnie wykonywali mini układy scalone oraz zakładali strony internetowe. Wykazali się przy tym bardzo dużą precyzją, uwagą
i inwencją. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie wyśmienicie. Były to dla nich wszystkich cenne chwile spędzone na całkiem innych zajęciach niż dotychczas. Większość uczniów utwierdziła się w przekonaniu, że będą tu kontynuować dalszą naukę. Nauczyciele, pod których okiem pracowali nasi uczniowie byli pod wrażeniem ich umiejętności.

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć, że co roku nasi absolwenci zasilają szeregi właśnie tej szkoły z powodzeniem kontynuują tam naukę. Miejmy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie.

Należy zatem życzyć wszystkim, aby za kilka miesięcy dostali się do wymarzonej szkoły.

Anna Wiśniewska – pedagog szkolny/doradca zawodowy