Strona główna → VIII edycja Ogólnopolskiej Akcji „Paczka dla Bohatera”

VIII edycja Ogólnopolskiej Akcji „Paczka dla Bohatera”

Nasza szkoła drugi raz włączyła się w tą szlachetną akcję. Celem akcji jest niesienie pomocy potrzebującym żołnierzom i partyzantom, którzy walczyli w czasach II wojny światowej. Uczniowie przynosili żywność, artykuły chemiczne. Zebrane dary zostały przekazane organizatorowi akcji na terenie Radomia.

W grudniu w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odbyło się podsumowanie akcji „Paczka dla Bohatera”. Przybyli zaproszeni goście, wolontariusze, dyrektorzy szkół. Obecny był ksiądz biskup Henryk Tomasik, Ordynariusz Diecezji Radomskiej. Biskup podziękował wszystkim darczyńcom. Przypomniał za świętym Augustynem, że dobro nie tylko jest kierowane na zewnątrz, do ludzi oczekujących pomocy, ale też wzmacnia ducha.

W sumie w Radomiu zebrano ponad 1300 kg produktów, które trafiły do kombatantów. Ofiarodawcy to 12 szkół z Radomia i regionu oraz wszystkie działające w mieście służby mundurowe. Paczkami zostało obdarowanych 71 kombatantów.