Strona główna → Uwaga uczniowie klas szóstych - Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Uwaga uczniowie klas szóstych - Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej nr 260/2015 w Radomiu z dnia 21 grudnia 2015 roku w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i placówek prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia zachęcamy do zapoznania się dokumentami: uchwała, zarządzenie,

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną poszczególnych publicznych gimnazjów na stronie: www.oswiatawradomiu.pl > zakładka > nabory > Gimnazja

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2016/2017 do klas pierwszych gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia.

Do klas I gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 przyjmuje się kandydatów posiadających świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017 będzie prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego zgodnie z harmonogram podanym w poniższym dokumencie.

I. Informacje ogólne

1. Do klasy pierwszej publicznego gimnazjum, któremu ustalono obwód, kandydaci zamieszkali w tym obwodzie przyjmowani są z urzędu, na podstawie zgłoszenia rodziców.

2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznego gimnazjum mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dane publiczne gimnazjum nadal dysponuje wolnymi miejscami:

• rodzice/prawni opiekunowie mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 wybranych przez siebie gimnazjów i dowolnej liczby oddziałów w ramach danej szkoły, układając własną listę preferencji;
  • niezależnie od liczby wybranych szkół rodzice/prawni opiekunowie składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru tj. tej która umieszczona jest na pierwszym miejscu na liście preferencji;
  • kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami rekrutacji do klas pierwszych gimnazjum (patrz niżej).

Czytaj casłość:

Zasady rekrutacji wraz z harmonogramem na rok szkolny 2016/2017 do klas pierwszych gimnazjów,dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia.