Strona główna → Udział w projekcie „Bezpieczny Dom”

Udział w projekcie „Bezpieczny Dom”

Dnia 7 marca 2016 roku klasy IV a i IV c gościły w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Uczniowie wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Gawrońską i p. Małgorzatą Bajon wzięli udział w projekcie „Bezpieczny Dom”, w ramach którego realizowana jest akcja edukacyjna „Ognik”. Jej celem jest skuteczne i aktywne propagowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Uczestnicy, dzięki symulacjom w zaaranżowanym pokoju, kuchni i łazience, mogli zaobserwować różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje. Poznali zasady właściwego reagowania, poruszania się w pomieszczeniach zadymionych, informowania o zagrożeniu na telefon alarmowy. Podczas szkolenia strażacy pokazywali także prezentacje i filmy dotyczące tej tematyki.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie zwiększyli swoją świadomość dotyczącą istniejących zagrożeń i otrzymali certyfikat „Dzielny Mały Strażak”.

Po szkoleniu dzieci miały jeszcze okazję z bliska obejrzeć wozy strażackie, różnorodny sprzęt wykorzystywany podczas akcji oraz poznać pracę strażaka.

Wszystkim dzielnym strażakom życzymy bezpiecznych działań!