Strona główna → Tydzień kodowania- wracamy na ogólnoświatową mapę kodujących szkół

Tydzień kodowania- wracamy na ogólnoświatową mapę kodujących szkół

Kontynuujemy udział naszej szkoły w międzynarodowym programie Tydzień Kodowania organizowanym w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Tydzień Kodowania jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

W tym roku udział w programie wezmą uczniowie klasa 4-6, a zajęcia ponownie poprowadzi p. Halina Majkusiak. Temat tegorocznego wydarzenia to "Scratch- animowana kartka okolicznościowa dla nauczyciela".

Stworzymy animowany obraz- kartkę na Dzień Nauczyciela. Utrawalimy zasady stosowania bloczków ruchu, dodamy tło i animację liter. Nasze kartki będą pełne barw: kolorowych balonów, latających motyli i bijących serc.Wykonane prace zaprezentujemy w galerii prac.

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.(żródło: http://www.eurodesk.pl)

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców do aktywnego włączenia się w akcję promującą naukę kreatywnego spędzania czasu z programowaniem.  Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

Poprzednia edycja odbyła się pod hasłem: "1, 2, 3 koduj Ty- przygoda z programowaniem z code.org".  Była to nasza propozycja na aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.