Strona główna → Szlakiem Radomskiego Czerwca 76

Szlakiem Radomskiego Czerwca 76

„Szlakiem Radomskiego Czerwca 76”

W dniu 23 maja 2019 roku uczniowie klasy VIII ci wraz z Panią Małgorzatą Węgrzycką i Panią Dorotą Krajewską wzięli udział w pieszej wycieczce szkolnej pt. „Szlakiem Radomskiego Czerwca 76”.

Celem wycieczki było poznanie miejsc związanych z wydarzeniami robotniczego protestu w czerwcu 1976r. Zwiedzając szczególne dla tamtych dni miejsca, poznaliśmy ich historię, którą opowiedział Pan Michał Musialik.  Ostatnim miejscem wycieczki była siedziba Stowarzyszenia Radomski Czerwiec 76, gdzie uczniowie spotkali się z uczestnikiem tamtych wydarzeń Panem Stanisławem Kowalskim. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zestaw gadżetów przekazanych przez Urząd Miasta Radomia, za które serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Michała Musialika za poprowadzenie wycieczki i ciekawe opowiadania. Była to doskonała lekcja historii pięknie przekazana naszym uczniom.