Strona główna → Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Szanowni Państwo, już po raz ósmy nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka” organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA. W tym roku także postanowiliśmy zaangażować się w pomoc jednej z radomskich rodzin.

OPIS RODZINY:

Pani Magda (46 l.) samotnie wychowuje córkę Anastazję (13 l.). Świetnie radzi sobie z przeciwnościami losu, gdyż samotnie wychowuje córkę. Mieszkają w wynajętym mieszkaniu. Kobieta nie ukrywa, że było krytycznie, mieszkanie było zadłużone na 2000 zł. gdy mąż od niej odszedł. Była wrakiem człowieka, lecz szybko podjęła wyzwanie, zapisała się do psychologa, spłaciła dług i jest zupełnie innym człowiekiem. Ciężko pracuje jako salowa za wynagrodzenie w wysokości 1350 zł, stara się jak tylko może, by córka się rozwijała. Dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 280 złotych, nie starcza im na podstawowe rzeczy. Pani Magda pomimo tak ciężkiej sytuacji nauczyła się żyć z uśmiechem na twarzy i wiarą w dobro ludzi. Stara się jak tylko może, by córka miała możliwości rozwoju i bardzo tego pilnuje. Córka Anastazja jest bardzo uzdolniona plastycznie, pisze wiersze, zapisała się na konkurs języka niemieckiego. Mama jest z niej bardzo dumna i ją przy tym wspiera. Wśród najważniejszych potrzeb pani Magdalena wskazuje węgiel, gdyż ma go bardzo mało i boi się, że jej nie wystarczy. Bardzo ważna dla rodziny jest żywność i chemia, bo przy tak niskim dochodzie nie starcza im na wszystko.

POTRZEBY RODZINY:

Węgiel - Boi się, że jej nie starczy na zimę i będzie im zimno (2 tony)

Żywność - Przy tak małym dochodzie, nie starcza im nawet czasami na podstawowe rzeczy herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem

Chemia jest bardzo droga, więc czasem tych rzeczy jest brak (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

Obuwie Anastazja
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 37
Uwagi: kolor ciemny

Wyposażenie mieszkania

Brakujące sprzęty: Odkurzacz, gdyż stary się zepsuł.

Drodzy Państwo, bardzo prosimy o pomoc w zebraniu w/w potrzeb. Dary można przekazywać wychowawcom klas lub składać w bibliotece szkolnej do dnia 7 grudnia 2017 roku.

Serdecznie dziękujemy