Strona główna → Szlachetna Paczka_2018

Szlachetna Paczka_2018

Finał ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA” odbył się w dniach 9 – 10 grudnia. W związku z tą akcją nasza szkoła ogłosiła zbiórkę żywności, środków czystości, artykułów papierniczych. Udało się również  dzięki Państwa hojności i ofiarności zdobyć pieniądze na węgiel, który był bardzo potrzebny rodzinie, kupić nowy odkurzacz czy plecak dla dziewczynki. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy aktywnie przyłączyli się do „Szlachetnej Paczki”.

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem MAZ-2924-568319), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Była to piękna chwila dla rodziny. Pani Magdalena jak zobaczyła tyle paczek to się rozpłakała, przytulając mówiłam jej, że cuda się zdarzają. Otwierając paczki ucieszyła się bardzo z nowego odkurzacza, węgla, nie spodziewała się, że aż tyle go będzie. Mówiła, że żywności i chemii starczy jej na cały rok, że dużo zaoszczędzą i przeznaczą te pieniądze na konkretny cel. Anastazja była taka szczęśliwa, ponieważ tyle tych rzeczy było. Zaskoczył ją bon do sklepu o wartości 200 zł. Cieszyła się z nowych butów, wymarzonego plecaka. Gdy zobaczyła artykuły szkolne, była bardzo zaskoczona, bo nie było ich wpisanych w potrzeby, to było miłe. Jak zobaczyły bon do kina na film pt. Listy Do M to się objęły. Takiego szczęścia jeszcze nie widziałam w oczach matki i córki.

Co chce przekazać wolontariusz?

Dziękuję serdecznie za piękną współpracę i przekazaną pomoc rodzinie.  W trakcie spotkania z rodziną przecudownie się czułam, przekazując tak piękną paczkę. Nigdy nie zapomnę tego spotkania z rodziną, bo ta paczka uszczęśliwiła rodzinę. Kontakt z Państwem był dla mnie naprawdę samą przyjemnością - tacy ludzie, jak Państwo inspirują do tego, żeby stawać się lepszym człowiekiem. To, jak Państwo postarali się, żeby ta paczka była prawdziwym prezentem… To coś pięknego. Było mi bardzo miło poznać Darczyńcę tak wspaniałego o dobrym sercu.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Bardzo są wdzięczne za tak przygotowaną profesjonalnie na wysokim poziomie paczkę. W paczce było więcej rzeczy, które nie były wpisane na listę potrzeb. Są bardzo szczęśliwe i dowartościowane, że aż tyle rzeczy dostały. Córka Anastazja napisała wiersz dla darczyńcy bo ma talent. Życzą darczyńcy Wesołych Świąt Bożego narodzenia, dziękują serdecznie za tak piękny gest.