Strona główna → Szczególne osiągnięcie w Konkursie Ministerialnym "Mam 6 lat"

Szczególne osiągnięcie w Konkursie Ministerialnym "Mam 6 lat"

W okresie od 21 listopada 2012 r. do 22 lutego 2013 roku odbywała się II Edycja Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „MAM 6 LAT”.

Udział w konkursie zgłosiło ogółem 161 przedszkoli i szkół podstawowych, nad którymi nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.  Wpłynęło ogółem 499 prac,  w tym w kategorii:

- Rada Rodziców Przedszkola – 38,

- Rada Rodziców Szkoły – 31,

- Uczniowie klas I – III szkół podstawowych – 430.

Finał Regionalnej Gali Konkursu odbył się 20 marca 2013 r. o godz. 12.00  w Teatrze Stanisławowskim w Starej Pomarańczarni Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykoli 1.

Wyłoniono następujących laureatów etapu regionalnego.

Kategoria – Rady Rodziców Przedszkola:

I miejsce – Rada Rodziców Przedszkola Nr 9 Bajka w Wyszkowie

II miejsce – Rada Rodziców Przedszkola Zielony Domek w Warszawie

III miejsce – Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Płocku

Kategoria – Rady Rodziców Szkoły:

I miejsce – Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomiu

II miejsce – Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce

III miejsce – Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 10 im. M. Konopnickiej w Pruszkowie

Kategoria – Uczeń Szkoły:

I miejsce – praca zespołowa uczniów klasy IIa ze Szkoły Podstawowej Nr 222 im. J. Brzechwy w Warszawie

II miejsce – praca uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu

III miejsce –praca zespołowa uczniów klasy IIa ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. K. Makuszyńskiego w  Płocku

Ponadto przyznano wyróżnienia Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

1. Uczniom klasy IIb Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Ładach za pracę plastyczną  pt. Moja szkoła jest wesoła.

2. Uczniowi klasy Ic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. I. Daszyńskiego w Radomiu za pracę plastyczną pt. Przyjazna szkoła.

3. Uczennicy klasy IIe Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach za pracę plastyczną pt. Moje cztery pory roku w szkole.

4. Uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie za pracę przestrzenną pt. Brzydkie kaczątko.

5. Uczennicy Szkoły Podstawowej nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego w Warszawie za pracę plastyczną pt. Kucyk Luna szuka przyjaciół.

6. Uczennicy klasy II Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach za pracę plastyczną pt. Umiem: czytać, pisać, liczyć i bezpiecznie bawić się.

7.  Uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach za pracę  plastyczną pt. Chcę poznawać mikroświat.

8. Uczniom klasy Ic  i Id  Szkoły Podstawowej nr 277 w Warszawie za pracę plastyczno-  przestrzenną pt. Dąb Bartek 6 lat.

9. Uczennicy z Zespołu Szkół nr 2  w Płocku za pracę plastyczną pt. Jestem asem w pierwszej klasie.

10. Uczennicom  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 223 w Warszawie za pracę plastyczną.

(informacja ze strony Kuratorium Oświaty w Warszawie)