Strona główna → Świetlicowe spotkanie z Kapitanem Żeglugi Wielkiej

Świetlicowe spotkanie z Kapitanem Żeglugi Wielkiej

Kapitan w interesujący sposób opowiadał o swojej pracy na statkach, wzbudzając ogromne zainteresowanie uczniów przebywających w tym czasie na świetlicy. Swoje opowiadanie urozmaicał pokazem fotografii i filmów obrazujących pracę marynarzy na statku. Zawód marynarza wymaga wyrzeczeń w postaci długiej rozłąki z krajem i rodziną oraz pewnej monotonii wynikającej z długości rejsów, dlatego też jest to zawód dla ludzi, którzy kochają morze. Kapitan przyniósł ze sobą ciekawe pamiątki z różnych stron świata i drobne elementy wyposażenia statków. Zainteresowanie uczniów było tak duże, że niecodzienny gość został zaproszony do ponownego odwiedzenia szkoły po powrocie z rejsu i podzielenia się wrażeniami.

Na koniec spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym oczywiście o tematyce morskiej. Najciekawsze prace nagrodzone zostały słodkim upominkiem.

Warto jeszcze wspomnieć, że nasz wspaniały gość jest tatą uczniów naszej szkoły Eryka i Igora.

Jak przebiegała wizyta Pana kapitana Marcina Kazimierczyka można zobaczyć w GALERII zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia.