Strona główna → Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej planety, obchodzone co roku 22 kwietnia. Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych, budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość planety ma każdy człowiek.

Ziemia jest naszym największym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o nią dbać. Od nas wszystkich bowiem zależy jej przyszłość.

Zapraszamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w zaplanowane działania:

KLASY 0 – 3

Chętnych uczniów prosimy o wykonanie eko – zabawki pod hasłem: „Drugie życie śmieci”.

Uczniowie mają za zadanie wykonać pracę przestrzenną z wykorzystaniem odpadków (papier, karton, gazety, drewno, plastikowe butelki, przedmioty użytkowe, opakowania itp.)

Podpisane prace należy dostarczyć do wychowawców. Zdjęcia eko – zabawek będą zaprezentowane na szkolnym facebooku i stronie internetowej.

KLASY 4 – 6

Wspólnie wykonajcie plakat pod hasłem tegorocznego Dnia Ziemi „Zainwestuj w naszą planetę” ( format A3 lub większy, technika dowolna).

Prosimy o prezentację Waszej pracy na tablicy na korytarzu lub drzwiach sali lekcyjnej.

Zdjęcia wszystkich plakatów zostaną umieszczone na szkolnym facebooku i stronie internetowej.

KLASY 7 – 8

Wiosna to pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, a ludzie zawdzięczają swoje życie naturze.

Zadaniem dla klas jest przygotowanie żywej wiosennej kompozycji.

Sprawcie, aby nasza szkoła stała się bardziej kolorowa. Podpisany (klasa) kwietnik postawcie w widocznym miejscu, żeby cieszył nasze oczy.

Zdjęcia kompozycji będzie można też zobaczyć na szkolnym facebooku i stronie internetowej.