Strona główna → Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA fot1

19 LISTOPADA 2015 ROK

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku skierowany był do biernych palaczy, osób palących w obecności innych, we współpracy z psychologiem, pedagogiem i pielęgniarką szkolną, realizowane były zajęcia z profilaktyki antynikotynowej.

Celem tych zajęć było: promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i umiejętności radzenia sobie w sytuacji bycia biernym palaczem.

Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. W klasach trzecich odbyły się pogadanki profilaktyczne z zakresu szkodliwości palenia papierosów, a przede wszystkim skupiono się na problemie biernego palenia. W klasach VI uczniowie za pomocą różnych technik plastycznych, pod kierunkiem pani Anny Chojnackiej wykonali ulotki promujące zdrowy styl życia, nawiązujące do Światowego Dnia Rzucania Palenia. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego rozdawali ulotki kolegom i koleżankom oraz rodzicom. A wszystko po to, by wyposażyć młodych ludzi w wiedzę i przypomnieć rodzicom, że papierosy to produkt o udowodnionym działaniu rakotwórczym, odpowiedzialny za cały szereg chorób.

Na tablicy ogłoszeń wykonana została ścienna gazetka informacyjno – edukacyjna na temat konsekwencji palenia papierosów.

PALENIE JEST ULECZALNE !

Porady dotyczące rzucania palenia: www.jakrzucicpalenie.pl

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym - 801 108 108