Strona główna → Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP 1

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP 1

Od trzech lat nasza szkoła organizuje szkolne obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione po to, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim na ich zdolności, dzięki którym stają się znów pełnowartościowymi uczestnikami życia społecznego.

16 grudnia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły gościli opiekunów oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. Celem imprezy było zintegrowanie młodzieży obu szkół, popularyzowanie idei tolerancji oraz dostarczenie okazji do poznania mocnych stron osób z niepełnosprawnością. Wizytę gości otwierało przedstawienie mikołajkowe przygotowane przez szkolny zespół teatralny. Następnie wspólnie odśpiewano najpiękniejsze kolędy, a po nich zaproszono dzieci do rywalizacji sportowej. Najwięcej radości sprawiły jednak warsztaty zdobienia pierników. Każdy mógł zabrać ze sobą ozdobione słodycze.

Czas, który razem spędziliśmy, dostarczył nam okazji do śmiechu oraz wzruszenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!