Strona główna → Sukces "Szlachetnej Paczki"

Sukces "Szlachetnej Paczki"

Finał akcji „SZLACHETNA PACZKA” odbył się w dniach 12 – 13 grudnia. W związku z tą akcją nasza szkoła rozpoczęła działania 13 i 14 listopada. Chętni uczniowie wzięli udział w pakowaniu zakupów w E. Leclercu. Zebrana kwota została przeznaczona na zakup potrzebnych artykułów dla wybranej rodziny, m. in. ubrań, obuwia, żywności, środków czyszczących, artykułów dla dzieci, pościeli. Oprócz tego w szkole została przeprowadzona zbiórka darów. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy aktywnie przyłączyli się do „Szlachetnej Paczki”.

Dzięki licznemu wsparciu udało nam się również przygotować paczki świąteczne dla innych potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Relacja wolontariusza z wręczenia paczki rodzinie

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce.   Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MAZ II-1566-508783), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Kiedy zaczęliśmy wnosić paczki do domu pani Pauliny od razu pojawiły się zaciekawione dzieciaki. Wiedząc co się święci Ada stanęła przy paczkach z wielkim uśmiechem, a mały Ksawery wtulił się w jednego z wolontariuszy. Zachęcone przez panią Paulinę  i wolontariuszy dzieci zaczęły rozpakowywać paczki. Kiedy Ksawery z pomocą wolontariusza odnalazł swój prezent, widać było jego zdziwienie i wielką radość. Chłopiec nieśmiało podziękował i wyszedł do kuchni wypróbować swój sterowany samolot. Od razu także założył swoje nowe buty, które pasowały idealnie. Ada radośnie skakała, gdy odnalazła pudełko ze słodyczami, ubraniami, a na tym jej radość się nie skończyła, niemal zaniemówiła na widok wymarzonej lalki Elsy. Rodzice byli zaskoczeni widokiem pięknych skórzanych portfeli, ale najbardziej cieszyła ich radość dzieci.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Cieszę się, że mogłam przekazać przygotowaną przez Państwa paczkę. Dziękuję bardzo za czas poświęcony na przygotowanie paczki, indywidualne podejście do każdego członka rodziny. W tych pudełkach było coś więcej niż pomoc materialna. Państwa postawa i zaangażowanie budzi we mnie podziw i jestem szczęśliwa, że ta rodzina trafiła na Państwa. Dziękuje z całego serca i życzę Państwu pełnych pokoju i radości, i dobrych wzruszeń świąt Bożego Narodzenia

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko. Darczyńca sprawił nam wielką przyjemność. Dziękujemy za okazałą pomoc.