Strona główna → Spotkanie z kuratorami 2022

Spotkanie z kuratorami 2022

W dniu 18 maja b.r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Spotkanie przeprowadzili zaproszeni kuratorzy zawodowi z Sądu Rejonowego w Radomiu w osobach p. Urszuli Kępczyńskiej- Kruk i p. Tomasza Kazirodka.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym jest demoralizacja i co ją różni od czynu karalnego. Goście w bardzo przejrzysty i zrozumiały dla uczniów sposób zapoznali ich z prawnymi konsekwencjami stosowania cyberprzemocy, sięgania po substancje psychotropowe, papierosy i alkohol, łamania prawa czy niszczenia mienia.

Uczniowie mieli też możliwość wysłuchania świadectw młodych ludzi, którzy trafili do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Zakładów Poprawczych, po popełnieniu czynu karalnego lub wejściu na drogę demoralizacji.

Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą obejrzeli przygotowaną prezentację i wysłuchali prelekcji.

Anna Wiśniewska - pedagog szkolny