Strona główna → Ślubowanie klas pierwszych 2013/2014

Ślubowanie klas pierwszych 2013/2014

Dzień 14 października 2013 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ignacego Daszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz dzieci i ich rodziców. Rozpoczął się program artystyczny, podczas którego uczniowie zaprezentowali swój kunszt aktorski i piosenkarski. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Pierwsze klasy przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Atrakcją uroczystości był dobry duszek szkoły, który ocenił umiejętności uczniów pozytywnie. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na ucznia. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie wystrojeni w kolorowe kokardy, złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie pan dyrektor i pani dyrektor, dużymi ołówkami, pasowali każde dziecka na ucznia. Potem była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, dzieci wróciły do domu.