Strona główna → Rok 2020 - Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Rok 2020 - Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Święty Jan Paweł II był człowiekiem pokoju i nadziei. Z niespotykaną pogodą i miłością, ale i niezwykłą siłą i pewnością wskazywał całemu światu, wszystkim ludziom, każdemu człowiekowi, jak życie czynić bardziej ludzkim, jak szanować każdego człowieka.

Nieustannie podkreślał, że rodzina to największy skarb narodu. Był On i jest dla nas drogowskazem, zgodnie z którym możemy pewnie kroczyć. Jego postępowanie było wyrazem nadzwyczajnej odwagi, uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie wartości chrześcijańskich.

2 kwietnia 2005 r. z ogromnym bólem pożegnaliśmy naszego umiłowanego papieża, który odszedł do Domu Ojca i, jak wierzymy, wstawia się za nami i błogosławi nam z nieba.

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” ( Św. Jan Paweł II – Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.), Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków” /Hbr 10,24/.

Święty Janie Pawle II - módl się za nami.

O Urodzinach Jana Pawła II, zachęcając się wzajemnie także do spełniania dobrych uczynków, pamiętali uczniowie naszej szkoły.

Prace uczniów prezentujemy w GALERII. Zapraszamy do obejrzenia.