Strona główna → Przyłącz się do akcji "Oddaj, nie marnuj"!

Przyłącz się do akcji "Oddaj, nie marnuj"!

Szkolny Klub Wolontariatu, Pedagog i Psycholog szkolny oraz SKO ogłaszają zbiórkę odzieży używanej. Organizatorem kampanii jest  Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu i Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”  w Radomiu.

Celem akcji jest szeroko rozumiany recykling, a więc pozyskiwanie używanej odzieży oraz ponowne wykorzystanie materiału, z którego została ona wyprodukowana. Najbardziej zużyte ubrania zostaną po zbiórce przetworzone i powtórnie wykorzystane. Pozostała ich część będzie użyta w krajach Azji i Afryki. Znaczna ilość zysków będzie przeznaczona dla Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” oraz szkół, które wezmą udział w projekcie. Zbieramy wszelkiego rodzaju odzież oraz pluszowe i tekstylne zabawki.

Akcja „Oddaj, nie marnuj” odbędzie się na terenie szkoły w dniach: 9 i 10 października (czwartek, piątek) oraz 13 października (poniedziałek). Prosimy zwrócić uwagę na to, aby odzież była czysta i w dobrym stanie.

Przygotowane ubrania można składać w wyznaczone dni do godz. 16.00 w gabinecie pedagoga i psychologa lub w bibliotece.

Akcja ma formułę konkursu z nagrodami dla najlepszych klas i szkół biorących udział w zbiórce.

Każdy uczeń, który weźmie udział w akcji charytatywnej, zostanie nagrodzony punktami z zachowania.

Z góry serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę.