Strona główna → Przyłącz się do akcji "Góra Grosza"

Przyłącz się do akcji "Góra Grosza"

XV edycja ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA”

organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom

„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Pokazując uczniom, że można i należy się dzielić, pokazujemy, jacy jesteśmy naprawdę”.

Drodzy Uczniowie, „Góry Grosza” nie byłoby bez Was. Dziękujemy Wam za dotychczasowe zaangażowanie i postawę.

Najlepsze, co możemy dać dziecku, to rodzina. Nie zabawki, komputery, modne ubrania lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.

Liczymy, że i w tym roku wspólnie uda nam się zebrać olbrzymią Górę Grosza.

Patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku także chcemy włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”, która rozpocznie się 24 listopada 2014 rokuZbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) adresujemy do wszystkich klas 1 – 6 i oddziałów przedszkolnych.

Prosimy przedstawicieli poszczególnych klas o przygotowanie puszek czy słoików przeznaczonych do przeprowadzenia zbiórki w swojej klasie (powinny być oklejone banderolą z pieczątką szkoły, która będzie dostępna u wychowawców).

Po zakończeniu akcji zebrane pieniądze należy złożyć do dnia 12 grudnia 2014 roku do opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariatu: p. Małgorzaty Bajon lub p. Katarzyny Tomczyk.

Szkolny Klub Wolontariatu,

Samorząd Uczniowski, SKO