Strona główna → Pomagamy Samancie

Pomagamy Samancie

Samanta Fatek jest uczennicą klasy 5d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Stefana Żeromskiego w Radomiu. W czasie pobytu wakacyjnego we Francji zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną i pierwszą część leczenia musiała przebyć we Francji. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa 80% kosztów leczenia, pozostałą część kosztów leczenia muszą pokryć rodzice. Potrzebne również będą dodatkowe środki na specjalistyczny sprzęt niezbędny do uratowania życia Samancie. Łącznie potrzeba 238 tysięcy złotych. Na dzień 18.09.2018r brakuje jeszcze ponad 130 tysięcy złotych.

Szkoła, do której chodzi Samanta powołała Komitet Społeczny Pomagamy Samancie (numer zbiórki 2018/3874/KS) i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy do puszek.

Uczennice naszej szkoły podjęły inicjatywę i chcą włączyć się do tej akcji. W dniach 19 i 20 września 2018r po zebraniach z rodzicami będą zbierały dobrowolne datki do puszek. Zebrane pieniądze trafią na konto dziewczynki w fundacji siepomaga.

Szczegółowe informacje na stronie www.siepomaga.pl/zycie-samanty

Wspomóc można nawet smsem na numer 72356 o treści S12654. Koszt takiego smsa to 2.46 zł (w tym VAT).

Zachęcamy do włączenia się w akcję, będziemy wdzięczni za okazane wsparcie.

Małgorzata Bajon
Katarzyna Tomczyk