Strona główna → Półmaraton Radomskiego Czerwca 76

Półmaraton Radomskiego Czerwca 76

22.06.2014r. po raz drugi odbył się Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Ulicami Radomia pobiegło ponad 1000 osób z całej Polski i zagranicy. To impreza sportowa, która ma uczcić pamięć wydarzeń sprzed 38 lat. Także nasza szkoła włączyła się w obchody tego wydarzenia.  Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Słoneczni pod opieką p. Katarzyny Tomczyk i p. Aldony Majewskiej spotkali się przed szkołą, aby wspólnie udać się na skrzyżowanie ulic 25 Czerwca / Żeromskiego i dopingować uczestników II PÓŁMARATONU RADOMSKIEGO CZERWCA ‘76. Ubrani w barwy klubu, z kolorowymi czapkami, balonami i innymi gadżetami pomocnymi przy dopingu stawili się przed godz. 11 we wskazanym miejscu. Żywiołowy doping i wesoła, radosna atmosfera dodawała sił i energii zawodnikom na trasie. Zarówno mieszkańcy Radomia, jak i biegacze byli pod ogromnym wrażeniem uczestników dopingu. Dla uczniów naszej szkoły była to dobra zabawa i jednocześnie niezapomniana lekcja historii.

Organizatorem imprezy byli Prezydent Miasta Radomia, Stowarzyszenie „Biegiem Radom”, przy pomocy finansowej Gminy Miasta Radomia.

Więcej zdjęć i informacji z Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76 znajduje się na portalu www.echodnia.eu/radomskie, radom24.pl  oraz na facebooku