Strona główna → Pierwszoklasiści - czytelnikami szkolnej biblioteki

Pierwszoklasiści - czytelnikami szkolnej biblioteki

Pierwszoklasiści - czytelnikami szkolnej biblioteki!

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W lutym 2021 r. odbyło się pasowanie uczniów klas I  na czytelnika szkolnej biblioteki.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i weszło już na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Uczniowie  klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Poznali zasady korzystania z jej księgozbioru i wysłuchali, jakie prośby ma do nich książka. Wykazali się znajomością bohaterów różnych bajek i baśni. Złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki.

Na zakończenie każdy uczeń wypożyczył książkę, a na pamiątkę pasowania otrzymali dyplomy, kolorowe zakładki do książki oraz listy do rodziców.

Organizatorzy:

p. Jolanta Dąbrowska,