Strona główna → Otwarcie nowego boiska sportowego przy naszej szkole

Otwarcie nowego boiska sportowego przy naszej szkole

W dniu 29 października 2010 roku  Dyrektor Szkoły Bogusz Florczak wraz z zaproszonymi gośćmi: Prezydentem Miasta Radomia Andrzejem Kosztowniakiem, Dyrektorem Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Leszkiem Pożyczką, Dyrektorem Wydziału Inwestycji UM Eugeniuszem Kaczmarkiem, Komendantem II Komisariatu Policji kom. Robertem Hodio, a także przedstawicielami Rady Rodziców, nauczycielami i uczniami naszej szkoły przecinając wstęgę, dokonali uroczystego otwarcia boiska sportowego przy naszej szkole. Poświęcenia boiska dokonał Proboszcz Parafii ks. Roman Majchrzak.

Po uroczystości otwarcia wszyscy zaproszeni goście wraz z dyrektorem szkoły udali się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie naszej szkoły przygotowali oryginalne przedstawienie tematyką nawiązujące do trwającej uroczystości, a następnie na przygotowany z tej okazji poczęstunek.

Nasze nowe boisko:

- ma nawierzchnię poliuretanową i imponujące wymiary: 53x33 metry.

- przeznaczone jest do gry w piłkę nożną, ale będzie też można pograć w koszykówkę czy też piłkę ręczną.

- ma wytyczone miejsca do siatkówki.

- jest ogrodzone i oświetlone.

Po prostu jest wspaniałe.

Przez lata nasi uczniowie zdobywali zaszczytne tytuły, reprezentując szkołę we współzawodnictwie sportowym w rozgrywkach szkolnych i międzyszkolnych na różnych szczeblach. Myślę, że osiągnięcia te potwierdzają słuszną decyzję władz miasta o budowie boiska właśnie przy naszej szkole Uważamy, że nasi uczniowie na tak wspaniałe boisko po prostu sobie zasłużyli.

Mamy nadzieję, że to boisko będzie miejscem sportowej rywalizacji i że wyrośnie tu wielu mistrzów.

Pamiętajcie!

Jeśli chcemy, aby nasze boisko służyło nam jak najdłużej, nie można na nie wchodzić w butach z korkami, bo właśnie korki mogą niszczyć sztuczna nawierzchnię