Strona główna → Ogólnopolska Akcja „Szyj dinusia dla Szymusia”

Ogólnopolska Akcja „Szyj dinusia dla Szymusia”

Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zachęca wszystkich uczniów do włączenia się w Ogólnopolską Akcję „Szyj dinusia dla Szymusia”. Celem akcji jest pomoc 3 – letniemu Szymonkowi Berińskiemu, który choruje na złośliwy nowotwór (neuroblastoma w IV stadium z przerzutami do kości i szpiku) i mieszka w Radomiu. W tym czasie chłopczyk przebywa na leczeniu w Hiszpanii, ale najważniejsze jest to by w marcu otrzymał jeszcze szczepionkę przeciwko wznowie neuroblastomy (ok. milion złotych).

Prosimy Was o wsparcie zbiórki dla Szymusia! Wystarczy, że uszyjecie dowolnego dinusia (szablony i instrukcja w załączeniu na stronie internetowej szkoły). Każdy uczeń, który przyniesie dinusia do szkoły, otrzyma cząstkową ocenę celującą z wybranego przedmiotu (technika/plastyka) lub punkty dodatnie z zachowania za aktywny udział w akcji charytatywnej.

Akcja trwa w dniach 12 – 26 lutego 2022 roku. Dinusie wraz z dołączoną informacją o wykonawcy prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Mamy nadzieję, że szycie dinusia przyniesie Wam wiele przyjemności. Liczymy na Waszą pomoc!

Więcej informacji o Szymonku i akcji oraz możliwościach wsparcia:

www.siepomaga.pl/szymon-berlinski

www.facebook.com/groups/szymonvsneuroblastoma