Strona główna → OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Gościliśmy w naszej szkole dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. bp. Jana Chrapka w Radomiu  oraz z  Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych.

Święto miało na celu przybliżenie młodzieży problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Zaprezentowaliśmy społeczności szkolnej i zaproszonym gościom znanych niepełnosprawnych, uzmysłowiliśmy uczniom, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby i uczucia jak pełnosprawne.

Wspólna zabawa integracyjna pokazała, że dzieci są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują i są otwarte na wspólną pracę i zabawę.

W  dniu 14 grudnia 2018 r odbył się szkolny turniej  dla klas IV-VI „Co wiem o integracji, tolerancji i niepełnosprawności?”. Uczniowie odpowiadali na pytania oraz uczestniczyli w rozgrywkach przygotowanych przez  organizatorów.

W turnieju I miejsce wywalczyła klasa Vd, II miejsce przypadło klasie IVc, zaś III-klasie Vc.

Gratulujemy!