Strona główna → NIEMIECKI NIE TAKI STRASZNY, JAK GO MALUJĄ

NIEMIECKI NIE TAKI STRASZNY, JAK GO MALUJĄ

Język niemiecki jest obecny w naszej szkole od września 2017r. Uczniowie podchodzili do niego z dużą obawą, a często z niesłusznymi stereotypami, które nie sprzyjają nauce.

Na szczęście ich „przygoda językowa” po pierwszym roku nauki zakończyła się  dużym sukcesem. Wzięliśmy udział  w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "Niemiecki wokół nas" w ramach projektu Z NIEMIECKIM W DROGĘ. (Dla czytelników niemieckojęzycznych: LANDESWETTBEWERB "Deutsch um uns herum" im Rahmen des Projektes ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH.)

Nauczycielka języka niemieckiego razem z uczniami klas siódmych zgłosiła  chęć uczestnictwa w projekcie organizowanym przez Niemiecki Instytut Goethego w Warszawie, poprzez dostępny na stronie formularz zgłoszeniowy. Następnie uczniowie pod opieką merytoryczną nauczyciela przygotowali  zgłoszenie konkursowe nawiązujące do tytułu projektu.

W tym tygodniu przyszły wyniki. Zostaliśmy: GEWINNER! - ZWYCIĘZCAMI, o czym można przekonać się osobiście klikając na poniższy link:

Nagroda jest nie byle jaka. W ramach projektu otrzymamy, w przeciągu najbliższych dni, jeden z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np.: w ramach Dni Otwartych. W skład takiego pakietu wchodzą:
gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Mam nadzieję, że dzięki tym materiałom niemiecki w klasie ósmej będzie już tylko wspaniałą zabawą i przyjemnością.

Na koniec wypada pochwalić się najzdolniejszymi uczniami z naszej szkoły, którzy wysłali swoje prace i bez których nasz sukces byłby niemożliwy:

Kacper Kutyła- klasa: 7d

Aleksandra Pastuszka- klasa: 7d