Strona główna → Nasz udział w projekcie "Indywidualizacja procesu nauczania..."

Nasz udział w projekcie "Indywidualizacja procesu nauczania..."

W bieżącym roku szkolnym PSP nr 1 uczestniczy w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III radomskich szkół podstawowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W projekcie uczestniczy 293 uczniów klas I-III naszej szkoły. Dzieci biorą udział w następujących zajęciach:

1. Zajęcia dodatkowe dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,

2. Zajęcia dodatkowe dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,

3. Zajęcia dodatkowe logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,

4. Zajęcia dodatkowe socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej,

5. Zajęcia dodatkowe gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy,

6. Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych – nauki matematyczno-przyrodnicze,

7. Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych polonistycznie,

8. Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych artystyczne.

Realizacja projektu zakończy się w listopadzie 2013 roku. Prowadzone nieodpłatnie zajęcia wpłyną na rozwój dzieci i podniosą poziom ich wiadomości i umiejętności.