Strona główna → Nabór do klasy z innowacją – pływacką 2012/2013

Nabór do klasy z innowacją – pływacką 2012/2013

Regulamin naboru uczniów do klasy z innowacją pedagogiczną – pływacką
w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Radomiu
PODSTAWA PRAWNA:
Rozporządzenie MENiS z dnia 20.02.2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. Nr 26, poz. 232 oraz z 2009 Nr 31, poz. 208),
Rozporządzenie MENiS z dnia 9 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz. U. Nr 56, poz. 506 oraz z 2001 r. Nr 176, poz. 1051),
Statut Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radomiu.
I. Zasady rekrutacji:

1. Kandydatem do klasy pierwszej objętej innowacją pedagogiczną może być dziecko:
  • Zgodnie z obowiązującym rocznikiem lub o rok młodsze (tj. urodzone w roku 2005 lub 2006),
  • Które wykaże się umiejętnościami potwierdzonymi wysokimi wynikami testu sprawnościowego,
  • Z bardzo dobrym stanem zdrowia potwierdzonym przez lekarza (zaświadczenie lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu – dyscyplina pływanie),
  • Posiadające pisemną zgodę rodziców (prawnych opiekunów) na naukę dziecka w klasie z innowację.
2. W przypadku większej liczby kandydatów w stosunku do liczby miejsc (maksymalnie 25 uczniów) bierze się pod uwagę liczbę zdobytych punktów z próby sprawności fizycznej.
3. W naborze do klasy z innowacją nie obowiązuje rejonizacja.
II. Kwalifikacja uczniów do klasy z innowacją:

1. W celu przeprowadzenia rekrutacji do klasy z innowacją Dyrektor Szkoły powołuje Szkolną Komisję Rekrutacyjno – Kwalifikacyjną nadany rok szkolny.
2. Szkolna Komisja Rekrutacyjno – Kwalifikacyjna:
a. Podaje do wiadomości kandydatom informacje o warunkach rekrutacji;
b. Prowadzi postępowanie kwalifikacyjne zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie;
c. Sporządza protokół z postępowania kwalifikacyjnego;
d. Przeprowadza test sprawności fizycznej:

• próbę gibkości
  • próbę mocy
  • próbę zwinności.

e. Ogłasza listę kandydatów przyjętych do klasy – 7 dni od przeprowadzonego sprawdzianu.

3. Rodzicom (prawnym opiekunom)przysługuje możliwość wniesienia odwołania od decyzji na piśmie w terminie 3 dni od daty ogłoszenia list.

4. Dyrektor Szkoły rozpatruje odwołanie w ciągu 3 dni. Decyzja Dyrektora Szkoły jest ostateczna.

5. Wymagana dokumentacja dziecka:

• Podanie, wniosek o przyjęcie dziecka do klasy z innowacją – do 31.03 w sekretariacie szkoły;
  • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu – dyscypliny pływanie;
  • Oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) o zapoznaniu się z programem innowacji i obowiązkami ucznia i rodziców.
Uwaga
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do klasy z innowacją pedagogiczną – pływackiej w roku szkolnym 2012/2013 składają w sekretariacie w/w dokumenty do dnia 31 marca 2012 r. W przypadku niewystarczającej liczby chętnych przedłuża się termin rekrutacji do dnia 20 kwietnia 2012 r.
Próba sprawności fizycznej odbędzie się na sali gimnastycznej – o terminie rodzice (opiekunowie prawni) powiadomieni zostaną telefonicznie na co najmniej 3 dni przed terminem sprawdzianu.
Szczegółowe informacje udziela sekretariat szkoły – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 ul. Odrodzenia 37, tel. 048/36-509-33 w godzinach 800 – 1400.
Informacje o klasie z innowacją pedagogiczną – profil pływanie

1. Uczniowie realizują program szkolenia sportowego przez okres 3 lat – cały etap edukacyjny (I – III).
W klasie I uczniowie mają dodatkowo 3 godziny (3 x 1 godzina) zajęć na basenie, natomiast w klasie II i III – 6 godzin (3 x 2 godziny tygodniowo) – realizacja programu sportowego.
2. Dzieci realizują program kształcenia ogólnego taki sam, jak inne klasy pierwsze w oparciu o nową podstawę programową. Mają jedynie więcej godzin wychowania fizycznego z przeznaczeniem na zajęcia pływania.
3. Uczniowie, którzy rokują nadzieje sportowe będą realizować od klasy IV do VI program klasy sportowej.
4. Maksymalna liczba uczniów w klasie – 25 uczniów.