Strona główna → Minister Edukacji Narodowej w sprawie listu Prezydenta

Minister Edukacji Narodowej w sprawie listu Prezydenta

Drodzy Rodzice,

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele z Przedszkoli i Szkół,

wzorem ubiegłego roku zwracam się do Państwa z prośbą o przyłączenie się do inicjatywy Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, polegającej na  upowszechnianiu zwyczaju robienia biało-czerwonych kotylionów, jako elementu obchodów Święta Niepodległości. Przedsięwzięcie Pana Prezydenta, które poprzez zabawę angażuje dzieci i młodzież w obchody tego szczególnego dnia, służy wzbogaceniu atmosfery Święta Niepodległości o radość i dumę z barw narodowych. Mając na względzie bezdyskusyjne walory wychowawcze akcji wspólnego przygotowywania kotylionów w barwach narodowych Ministerstwo Edukacji Narodowej popiera tę inicjatywę jako jedną z form angażowania najmłodszych w obchody Święta Niepodległości.

W pełni przyłączając się do apelu Pana Prezydenta, zachęcam nauczycieli, uczniów i rodziców do włączenia się także w lokalne inicjatywy, które poprzez radosne świętowanie uczą dzieci i młodzież przywiązania do narodowej tradycji. Doskonałymi przykładami tego rodzaju inicjatyw są Parada Niepodległości w Gdańsku, Radosna Parada Niepodległości we Wrocławiu, czy Bieg Niepodległości w Warszawie.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do aktywnego i radosnego przeżywania Święta Niepodległości.

Z uszanowaniem

Katarzyna Hall