Strona główna → Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

2 czerwca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Mały Mistrz Ortografii". Była to jubileuszowa X edycja konkursu, w której wzięło udział 51 uczniów klas trzecich z powiatu radomskiego.

Od 10 lat konkurs w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli, uczniów i rodziców oraz jest doskonałą formą zaprezentowania swoich umiejętności przez uczniów.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, tematem przewodnim tegorocznego dyktanda, było bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Mali mistrzowie ortografii napisali dyktando pod tytułem „Ostrożność nie zawodzi”. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem znajomości zasad ortografii.

Na konkursie, który jest objęty patronatem Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli byli obecni: dyrektor szkoły Bogusz Florczak, przedstawiciel Wydawnictwa Nowa Era Jacek Małysa, nauczyciele organizatorzy konkursu: Marzena Falkiewicz, Małgorzata Gumińska, Beata Konarska, Barbara Małecka, Danuta Soroczyńska, Małgorzata Stępniewska i Aleksandra Wlazło.

Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono zwycięzców:

I miejsce- Ewa Kaluś z I Społecznej Szkoły Podstawowej,

II miejsce- Natalia Minda z PSP nr 9 i Magdalena Mizera z PSP nr 29,

III miejsce- Jakub Sadowski z PSP nr 6 i Dominik Tokarski z PSP nr 29.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Nowa Era. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców PSP nr 1. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania w formie pamiątkowych dyplomów. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Tuż po zakończeniu konkursu organizatorzy zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w następnej edycji.