Strona główna → Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina nam, że język to nie tylko najważniejsze narzędzie, którego używamy na co dzień. Kojarzy się nam przecież z ojczyzną, odnosi do uczuć patriotycznych, daje poczucie przynależności do danego narodu. Każdy Polak, a w szczególności polski uczeń, powinien pielęgnować swój język ojczysty tym bardziej, że historia nasza pamięta wydarzenia związane z zakazem jego używania.

W roku szkolnym 2020/2021 podczas zdalnego nauczania uczniowie PSP nr 1 w Radomiu również obchodzić będą Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Nauczyciele języka polskiego przeprowadzą lekcje, na które przygotowali gry językowe, ciekawostki związane z naszą mową, rozwijaniem słownictwa, doskonaleniem poprawności ortograficznej.

Zapewne będą to wspaniałe zajęcia, a uczniowie poczują dumę z bogactwa naszego języka ojczystego.

Nauczyciele języka polskiego