Strona główna → Matematyczny Dzień Wiosny

Matematyczny Dzień Wiosny

W dniu 22 marca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolnym konkursie dla uczniów klas IV „Matematyczny Dzień Wiosny” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 20 im. Obrońców Pokoju w Radomiu.

Celem konkursu było m.in. kształcenie umiejętności rozwiązywania praktycznych problemów w zespole, wprowadzenie uczestników konkursu w atmosferę matematycznej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział 21 szkół z Radomia i okolic. Naszą szkołę reprezentowali: Roland Bera z klasy IVb, Milena Kocun i Gabriela Mikos z klasy IVd.

Konkurs miał charakter turnieju drużynowego, uczniowie w grupach 3-osobowych zmagali się z ciekawymi zadaniami, niektóre z nich nawiązywały do historii polskiego szkolnictwa.

Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę i niezapomniane, nowe doświadczenia naukowe.

Agnieszka Kruk-Maj