Strona główna → List Mazowieckiego Kuratora Oświaty_2023

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty_2023

Szanowni Państwo,

zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z listem Mazowieckiego Kuratora Oświaty o sygnaturze KOG.576.24.2023

Szanowni Państwo,

coraz częściej media informują nas o drastycznych zdarzeniach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie stosują wobec innych przemoc fizyczną zagrażającą zdrowiu i życiu, a także okrutną przemoc psychiczną polegającą na poniżaniu i upokarzaniu. Swoje ekstremalne zachowania często nagrywają i relacjonują w internecie. Wszyscy, bez większych problemów, możemy dotrzeć za pomocą internetu, do nagrań prezentujących patotreści. Patostreaming, czyli transmitowanie na żywo przekazów noszących znamiona różnego rodzaju patologii zawierających wulgarne, obsceniczne i przemocowe treści stał się modny w środowiskach młodzieży. Niestety od kilku lat wpisał się w codzienność wielu nastolatków, co potwierdzają przeprowadzane badania.

Szanowni Państwo, pomimo, iż codziennie podejmujecie trud wychowania dzieci, nowe wyzwania wskazują na konieczność wzmocnienia roli rodziców w wychowaniu. Szkoła, zgodnie z przepisami prawa wspomaga wychowawczą rolę rodziny, zatem w działania wychowawcze i profilaktyczne podejmowane w szkole dla dobra dzieci powinni włączać się aktywnie rodzice. (...)

list do Uczniów

list do Rodziców