Strona główna → List do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców

List do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W swoim liście minister przekazał wyrazy najwyższego uznania i szacunku. 

- Każdego dnia pomagają Państwo zdobywać uczniom nową wiedzę, inspirują ich do rozwijania pasji i talentów, a także przygotowują do wejścia w dorosłe życie, do podjęcia w przyszłości nowych ról społecznych. Serdecznie za to dziękuję – podkreślił Minister Edukacji i Nauki. 

Ponadto w korespondencji minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z odbudowywaniem prestiżu zawodu nauczyciela. Minister wspomniał o propozycjach resortu dotyczących wzrostu wynagrodzenia, a także zmianach w zakresie czasu pracy oraz awansu zawodowego. 

Minister Edukacji i Nauki wspomniał o wspólnym przedsięwzięciu MEiN i Centrum GovTech „Laboratoria przyszłości”. Dzięki tej inicjatywnie możliwe będzie wsparcie szkół w nowoczesne narzędzia jakimi są m.in. drukarki 3D czy roboty. Minister wyraził także zadowolenie z dużego zaangażowania szkół i środowiska oświatowego w program „Poznaj Polskę”. –To znakomity sposób na urozmaicenie i wzbogacenie zajęć lekcyjnych, a także na przybliżenie młodym ludziom historii oraz bogactwa polskiego dziedzictwa narodowego - podkreślił minister Przemysław Czarnek.

W załączeniu przekazuję treść listu (wersja pdf i doc.).

Przyłączając się do życzeń Ministra Edukacji i Nauki, uprzejmie proszę o przekazanie listu nauczycielom i pracownikom oświaty w Państwa placówkach edukacyjnych. 

 

Łączę wyrazy szacunku 

 

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiNZałączniki:
  1. List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  2. List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Edukacji Narodowej pdf